fbpx

O nás

Mgr. Veronika Pružinská

Spánkovému poradenstvu sa venujem 5 rokov, počas ktorých som pomohla ku kvalitnejšiemu spánku 1000+ rodinám a jednotlivcom.
Ako vyštudovaný psychológ pri práci s klientom kladiem dôraz na jeho individualitu a je pre mňa dôležité, aby sme spánok zlepšili spôsobom a tempom, ktoré vyhovuje ako dieťatku, tak i rodičovi.

Štúdium psychológie som absolvovala na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre.
Už počas štúdia som pracovala ako dobrovoľník na Detskej Linke Záchrany a tiež ako Neurofeedback asistent v Centre špeciálno-pedagogického poradenstva DYS-CENTRUM.

Po ukončení štúdia som pracovala ako psychológ v CŠPP DYS-CENTRUM, v Centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a tiež ako školský psychológ na základnej škole. Niekoľko rokov som pôsobila ako supervízor na Detskej Linke Záchrany a rovnako som nadobudla aj skúsenosť s vedením ľudí v jednej korporátnej spoločnosti5

Duševné zdravie sa v súčasnosti dostáva do popredia ako jeden z pilierov na plnohodnotný život. V spleti rôznych okolností, ktoré nás každodenne obklopujú doma i v práci, je naozaj náročné uchovať si dobré duševné zdravie a byť „v pohode“.

Carl Jung povedal. „Nezmeníme nič, kým to neakceptujeme.“ Práve akceptácia toho, že niečo nie je úplne v poriadku, vie človeka priviesť k vyhľadaniu pomoci. Hlavná úloha poradcu je potom sprevádzať klienta na ceste k spokojnejšiemu životu.

Kvalita spánku ovplyvňuje vo výraznej miere celkovú kvalitu života. Či už ide o deti alebo o dospelých, spánok je jedna zo základných potrieb, ktoré musíme mať naplnené, aby sme vedeli optimálne fungovať.

Poznatky z psychológie som si rozšírila o širšie znalosti z oblasti spánku. V súčasnosti pôsobím ako psychologička a spánková poradkyňa pre deti a dospelých.

Moja kvalifikácia

 • Členka medzinárodnej asociácie detských spánkových poradcov
 • Certifikácia spánkového poradcu – Baby Sleep Consultant Training Ltd.
 • Certifikácia Sleep Science Coach – Spencer Institute
 • Certifikácia Stress Management Coach – Spencer Institute
 • Výcvik v Terapii prijatia a odhodlania (prebieha), Institút ACT+
 • Acceptance and Commitment Therapy: Activating Psychological Flexibility for Anxiety, Trauma, and Emotional Dysregulation – PESI Inc. 
 • Zvládanie stresu a úzkosti – Tréning akreditovaný Medzinárodnou asociáciou terapeutov (IAOTH)
 • Senzorická integrácia a jej prienik do práce s deťmi s problémami v správaní, v regulácií emócií a vo vzťahoch – Seminár
 • Samoregulácia verzus sebakontrola – Seminár
 • Krízová intervencia u detí – Úvodné školenie pre pracovníkov Liniek dôvery
 • Krízová intervencia u detí – Špecifiká dištančnej komunikácie
 • Dištančná krízová intervencia – Krízová intervencia u týraných a zneužívaných detí
 • Výcvik integrovanej psychoterapie – 60 hodín
 • Workshop Zručnosti poradenskej práce s deťmi a adolescentami
 • Woodcock – Johnson Internal Edition, test kognitívnych schopností – administrácia, vyhodnocovanie a interpetácia testu
 • Workshop Deficity čiastkových funkcií – Diagnostika a terapia

Spolu zlepšíme váš spánok...

Čo hovoria naši klienti

Chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vaše rady. Dcérka sa prestala po tej pol hodine budiť, dokonca doobeda pospí niekedy namiesto pol hodiny aj hodinku. Poobede ju ukladám po 3h a prestala sa budiť. Teraz sme síce 2 dni chodili spať von, lebo susedia prerábali tak bol hluk, bála som sa či zas nebude pomýlená, ale dnes pekne zaspala v postieľke a momentálne spí už hodinu. V noci sme síce problémy nemali nikdy až na pár výnimiek, ale teraz sú ešte lepšie. Prvykrát sa budí na mliečko až okolo 5, a potom ešte spí do 7-7:30. Ste zázračná.
Lucia S.
Online poradenstvo
Veroniku jednoznačne odporúčam. Je veľmi milá, ochotná a hlavne sa zaujíma. Páčilo sa mi, že počas poradenstva odpovedala veľmi komplexne a podrobne na moje otázky. Rovnako sme si vymenili viac konverzácií než bolo zaplatené, čo tiež svedčí o jej svedomitom prístupe. Počas poradenstva mi poskytla odporúčania, ktoré upravili spánkový režim môjho dieťata a celkový prístup vrátane tréningu bol veľmi srdečný a nie srdcervúci.
Poradenstvo s Veronikou hodnotím ako správnu investíciu do rodinnej pohody!
Simona M.
Gregor 20M
Slabý spánok som mala od kedy si pamätám. Myslela som, že je to normálne. Posledné mesiace sa mi ale k ľahkému spánku a častému budeniu pridali aj problémy so zaspávaním, tak som sa rozhodla vyhľadať pomoc Veroniky. Veľmi mi pomohla pochopiť, ako môj mozog funguje a prečo bol môj spánok nekvalitný. Konečne normálne spím a nebudím sa v noci na každé šuchnutie. Dokonca mi aj partner povedal, že som cez deň teraz omnoho veselšia a prívetivejšia. 🙂 Cítim sa veľmi dobre a vďačím za to Veronike.
Andrea B.
Spánkový koučing

Trápite sa so spánkom?

Pomôžeme vám zistiť príčinu vašich problémov a overenými stratégiami zlepšíme vaše noci.
Vydajte sa ešte dnes na cestu k lepšiemu spánku.